TÜSİAD’ın yeni yönetimi belli oldu

0
post_views_covak

TÜSİAD’ın 45. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, Allianz Sigorta ile Allianz Hayat ve Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Cansen Başaran-Symes’in sunduğu yönetim kurulu listesi seçildi. Cansen Başaran-Symes, Arzuhan Doğan Yalçındağ ve Ümit Boyner’den sonra TÜSİAD’ın üçüncü kadın başkanı oldu.

TÜSİAD Genel Kurulu’nda yapılan oylamada seçilen Cansen Başaran-Symes’ın Yönetim Kurulu listesinde, BankPozitif Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Metin Akman, Balorman Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Balkır, Boydak Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak, Gürallar Yönetim Kurulu Başkanvekili Esin Güral Argat, Organik Kimya Genel Müdürü Simone Kaslowski, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Yıldırım Koç, FIBA Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin, Sabancı Holding-Kordsa Global Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nurettin Pekarun, Enka İnşaat Genel Müdürü Agah Mehmet Tara ve Sun Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Şükrü Ünlütürk yer aldı. Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında TÜSİAD Başkan Yardımcılıklarına Ali Koç ile Sedat Şükrü Ünlütürk getirildi.

Oylama sonuçlarının açıklanmasının ardından kısa bir konuşma yapan Cansen Başaran Symes, “İşimiz zor. Sadece aslında TÜSİAD değil, iş dünyasında 34 sene emek vermiş bir arkadaşınız olarak dünyada iş dünyasının işi zor. Bu TÜSİAD’a ve Türkiye’ye özel bir şey değil. Böyle dünyanın zor bir döneminde hep birlikte, TÜSİAD üyelerinin bilgisini en iyi harmanlayarak iş yapamaya çalışacağız. Onun için katkılarınız çok önemli.” dedi.

TÜSİAD Genel Kurul toplantısına Başkan Tuncay Özilhan’ın sunduğu TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) listesinde ise Başkan Yardımcıları olarak Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ümit Nazlı Boyner, Ömer Aras ve Ahmet Agah Uğur, Başkan Sekreter Yavuz Canevi ve Sekreter Zekeriya Yıldırım yer aldı.

Cansen Başaran-Symes’in listesine yer alarak TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Metin Akman’ın Türkiye Genel Müdürü olduğu Trouw Nutrition, 1887 yılında Hollanda’da kurulan Nutreco’nun yem katkıları pazarındaki markası olarak faaliyet gösteriyor. Trouw Nutrition, 25 ülkedeki tesislerinde 2500’den fazla çalışanıyla hizmet veriyor.

CEVAP VER