”ÖZÜR DİLENMELİ VE TAVUK ETİ VE YUMURTAYA İTİBARI ARTIK İADE EDİLMELİ”

0
post_views_covbx

Prof. Dr. Bingür SÖNMEZ ”DÜNYA YUMURTA GÜNÜ etkinlikleri çerçevesine yaptığı konuşmada” Yumurta ve tavuk eti ile ilgili yazılmış,çizilmiş ne kadar yalan-yanlış bilinenler varsa; bunun adına ÖZÜR DİLENMELİ”diye konuştu..

Dünyaca Ünlü Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Bingür SÖNMEZ  ”Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi’‘nde DÜNYA YUMURTA GÜNÜ etkinlikleri çerçevesine yaptığı konuşmada ”Tavuk eti ve yumurta ile ilgili bilinmeyen gerçekler”e ışık tutan ve zaman zaman da çeşitli televizyon ve farklı iletişim araçları vasıtasıyla gerçekleştirilen söyleşilerinden oluşmuş bir SLAYT gösterisi sundu ve ”Yumurta ve tavuk eti ile ilgili yazılmış,çizilmiş ne kadar yalan-yanlış bilinenler varsa; bunun adına ÖZÜR DİLENMELİ ve TAVUK ETİ VE YUMURTAYA itibarı ARTIK iade edilmeli” diyerek bu gıdaların ÖNEMİNE ve uğradığı HAKSIZLIĞINA vurgu yaptı..

img_2911img_2912

img_2913

Türkiye Bilimsel Tavukçuluk Derneği Başkanı Prof. Dr. Rüveyde Akbay’da  “Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi” Samsun’da yaptığı konuşmasında ”İki yılda bir düzenlenmekte olan Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi, Bilimsel Tavukçuluk Derneği, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Tavukçuluk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliği ile Samsun’da gerçekleştirildi. Kongrede kümes hayvanları üretiminin güncel sorunları, gelecek beklentileri, ürün kalitesi kanatlı refahı ve çevre sorunları geniş bir kapsamda tartışıldı…

Beşinci”Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi” ev sahipliğine Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi talip.. 

Bu yıl toplantı yeri olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda ilk adım şehri olan Samsun ilimiz seçildi. Kongreye üniversite ve araştırma kuruluşlarında çalışan bilim insanları, ilgili Bakanlık temsilcileri ve kümes hayvanları sektörünün tüm çalışanları davet edildi..Önümüzdeki dönem yapılacak yeni ”Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi’‘nin ev sahipliğine de Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi talip olmuştur..Niğde de gerçekleştirilecek olan bir sonraki kongre nedeniyle DESTEK SAĞLAYACAK olan herkese TEŞEKKÜRLERİMİZİ sunmayı şimdiden bir borç bilirim.”diye konuştu.

Prof.Dr. Hafez M. HAFEZ ‘e ”YAŞ GÜNÜ” olması nedeniyle bir ”DOĞUM GÜNÜ PASTASI ” sürprizi..

”Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi’‘nin BİRİNCİ OTURUMU’na ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür SÖNMEZ ile Prof. Dr. Servet YALÇIN başkanlık ederken,.oturumun ilk konuşmacısı ‘da dünyaca ünlü bilim adamı olan ve ”Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneği” adına kongreye katılan yabancı konuk konuşmacı  Prof.Dr. Hafez M. HAFEZ oldu 

”Kanatlı hayvanların zoonotik hastalıkları: Hiç bitmeyen hikaye” adlı ilginç sunumunu dinleyicilere aktaran ünlü konuk yabancı bilimadamı HAFEZ ‘e;  aynı günün akşamındaki yemekte, YAŞ GÜNÜ olması nedeniyle bir DOĞUM GÜNÜ PASTASI ve hediye verilmesi sürprizinde bulunuldu..Bu sürpriz kutlama karşısında çok duygulanan Dünya Bilimsel Tavukçuluk Derneği adına kongreye katılan yabancı bilimadamı Prof.Dr. Hafez M. HAFEZ ; herkese ŞÜKRAN duygularını ifade ederken; ”Türkiye benim için Prof.Dr.Rüveyde AKBAY ve buradaki siz dostlarımın kimliğinde  benim için çok önemli” diye konuştu..

CEVAP VER