MİGROS…58 yıl sonra kürkçü dükkanına dönüş!

0
post_views_covco

58 yıl sonra kürkçü dükkanına dönüş!

Türkiye’nin en büyük perakende zincirlerinden Migros, 1957 yılında tarihindeki ilk mağazasını açtığı İstanbul Beyoğlu Balık Pazarı’na Migrosjet ile geri döndü.

Migros’tan yapılan açıklamaya göre, halka kaliteli ve uygun fiyatlı gıda ürünleri sunmak üzere 61 yıl önce kurulan, kamyonlarıyla tüketicinin ihtiyacını kapısına kadar götüren şirket, gördüğü ilgiyle ilk mağazasını kuruluşundan 3 yıl sonra 16 Aralık 1957’de Balık Pazarı’nda hizmete açmıştı.

Dönemin gazetelerinde “Migros, şehrimizde 10’dan fazla bölgede satış mağazaları açacaktır” ifadeleriyle duyurulan ilk mağazanın açılışının ardından geçen 58 yılda Migros’un mağaza sayısı 1.257’ye ulaştı.

Migros’un 61. yıl çalışmaları çerçevesinde aynı bölgede, tarihsel dokuyu koruyarak yeniden düzenlenen bir binada, 152 metrekarelik alanda ve 2 katta hizmet verecek olan Balık Pazarı MigrosJet ile grubun toplam satış alanı büyüklüğü de 1,6 milyon metrekareye ulaştı.

Beyoğlu Duduoğulları Sokak’ta hizmete açılan Balık Pazarı MigrosJet, tarihi bir binanın giriş ve giriş altı katlarında hizmet verecek. İlk mağazanın açıldığı dönemdeki gibi esnafla iç içe ve turistlerin uğrak yeri olan bir lokasyonda müşterilerini karşılayacak olan MigrosJet’in dış ve iç cephesinde Migros’un nostaljik tarihini anımsatan görseller kullanıldı.

CEVAP VER