Kılıçdaroğlu’ndan,CHP Adayı Mustafa Baysan’a ”GERİ DÖN” çağrısı..

0
post_views_covam

YSK’dan onay çıkarsa, CHP MYK 4. Sıra için yeniden Mustafa Baysan’ı atayacak.

Haber görseli

Daha önce sağlık sorunları nedeniyle CHP Mersin 4. Sıra Milletvekilliği adaylığından çekilen Gülnarlı işadamı Mustafa Baysan, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun isteği üzerine adaylık başvurunu yeniledi. YSK’dan onay çıkarsa, CHP MYK 4. Sıra için yeniden Mustafa Baysan’ı atayacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu devreye girdi ve Mustafa Baysan’ı Ankara’ya davet etti..

CHP Genel Merkezi, işadamı Mustafa Baysan’ın 4. Sıra milletvekilliği adaylığından çekilmesinin ardından yeni aday arayışına girmişti. Ancak eski İçel yöresinden gelen Mustafa Baysan ısrarı üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu devreye girdi ve Mustafa Baysan’ı Ankara’ya davet ederek bir süre görüştü. Kılıçdaroğlu, Baysan’a adaylıktan çekilmemesi ve seçim çalışmaları için Mersin’e gitmesi önerisinde bulundu.

CHP MYK, Mustafa BAYSAN için YSK’dan görüş alınmasına karar verdi

Baysan da Kılıçdaroğlu’nun bu önerisini kabul etti. Bunun üzerine CHP MYK, adaylıktan çekildiği daha önce YSK’ya bildirilen Mustafa Baysan için formül arayışına girdi. MYK, Baysan’ın 4.sıra için yeniden atanmasına onay verdi ancak ilerde bir sorun çıkmaması için YSK’dan görüş alınmasına karar verdi. CHP’nin hukukçuları da, daha önce istifa eden bir adayın yeniden atanıp atanamayacağı konusunda bilgi almak için YSK’ya başvurdu. Eğer YSK hukuken onay verirse CHP MYK 4.sıra için yeni bir atama yapacak ve o isim yine Mustafa Baysan olacak.

İşadamı Mustafa Baysan, basında yer aldığı gibi ciddi bir kalp rahatsızlığı yaşamadığını, sadece ritim bozukluğu yaşaması üzerine ‘verimli olamam’ düşüncesiyle adaylıktan çekildiğini söyledi.

Baysan:“Yörede ne kadar sevilen bir insan olduğumu adaylıktan çekildikten sonra anladım.”

Baysan, “Yörede ne kadar sevilen bir insan olduğumu adaylıktan çekildikten sonra anladım. Bu kadar sevildiğimi bilmiyordum. Yöreden gelen ısrarlar üzerine genel başkan beni çağırdı, görüştük. Yeniden aday olmamı ve yöreye giderek seçim çalışmalarına başlamamı istedi. Ben de bu teklifi geri çeviremedim. Şu an sağlığım iyi. Adaylıktan çekilmiyorum. Yeniden adaylık başvurum oldu. MYK da atanmam yönünde görüş belirtti ancak YSK’ya sorulması şartını koştu. Eğer Yüksek Seçim Kurulu’ndan bir pürüz çıkmazsa 4.sıra adayı olarak atamam yapılacak” dedi.

Sektörümüzde de başarıları ve yarattığı iş istihdamı ile TAKDİR edilen Mustafa BAYSAN’nın geri dönüş kararını destekliyor ve SEKTÖRMÜZDEN meclise gidecek bir FERT olarak kendisiyle GURUR duyacağımızı biliyoruz…

Enformasyon Medya Grubu yayınları olarak TAKİPÇİSİYİZ…

ANİMAL DERGİSİ-    VETERİNER DERGİSİ-    THELİFE DERGİSİ

www.hayvancılıkhaber.com           www.hayvancilikgundem.com                   www.veteriner.com.tr     www.xlhaber.com                                     www.thelifehaber.com                                         www.cumhuriyetinsesi.com      www.beynelmilelhaber.com            www.magazinposta.com                             www.tümsporlar.com           www.makinaonline.com

CEVAP VER