Gulfood Fuarı’nda Pınar’a yoğun ilgi..

0
post_views_couzo

Gulfood Fuarı’nda Pınar’a yoğun ilgi..

Körfez ve Ortadoğu ülkelerinde bu bölgelere has özel ürünleriyle bilinen, Pınar Labne ile Ortadoğu pazarının lideri olmaya devam eden Pınar, 8-12 Şubat 2015 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood’da büyük ilgi gördü.

170 ülkeden toplam 4 bin şirketin ürünlerini tanıttığı ve yaklaşık 80 bin ziyaretçi tarafından gezilen fuarda, Pınar’ın standı Körfez ve Ortadoğu ülkelerinin yanı sıra dünyanın birçok ülkesinden de ziyaretçileri ağırladı. Fuar boyunca stantta, ziyaretçiler için farklı Pınar tarifleri hazırlandı.

Pınar’ın süt ürünleri sektöründe Avrupa Birliği ülkelerine ihracat izni alan ilk marka, ayrıca Rusya Pazarı için Türkiye’den onay alan ilk 3 süt markası arasında olduğunu belirten Yaşar Holding İcra Başkanı Mehmet Aktaş, Pınar’ın Gulfood’ta gördüğü ilgiyi şöyle değerlendirdi:

“Tüm dünya için stratejik bir sektör olan gıda ve içecek sektörü, Türkiye’nin de doğal büyüme alanı. Çevre ülkelerin net gıda ithalatçısı olması, bu coğrafyalarda Türk markalarına artan ilgi ve güven gibi faktörler, ülkemize gıda alanında bölgesel üretim olma potansiyeli sunuyor. Biz de Pınar olarak, birçok ürün grubumuzla 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu ülkeler arasında, 30 yıldır ürünlerimizle varlık gösterdiğimiz Körfez ülkelerinin ayrı bir yeri var. Körfez ülkelerinde, güçlü yerel üreticilerin bulunması, AB ve ABD’den ithal ürünler sebebiyle çok yoğun bir rekabet söz konusu. Ancak Pınar olarak, geniş çaplı tüketici araştırmalarından yararlanarak bölge insanının damak tadı ve ihtiyaçlarına yönelik ürünler sunuyoruz. Yeni ve farklı ambalajlar geliştiriyoruz.

Pınar Labne, Kahvaltı Kreması ve Zatarlı Labne, bölgedeki tüketicilerimizin damak tadı ve kullanım alışkanlıklarına uygun olarak özel geliştirdiğimiz ürünler. Özel tadı ve kıvamıyla tüketicilerimize sunduğumuz Pınar Labne; Suudi Arabistan bölgesinde %26, Kuveyt’te %53, Dubai’de %41 payla Ortadoğu pazarında lider durumdadır. Pınar, bu ülkelerde güvenilir ve kaliteli bir marka olarak benimsenmiş bulunuyor.”

Gıdahattı.com/12/02/2015

CEVAP VER