Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesine Start Verildi

 

Giresun İli Kırsal Gelir Kaynaklarının Çeşitlendirilmesi Projesi (GİRKAP) kapsamında, projeye dâhil olan ile Giresun Merkez ilçe Alınca, Darıköy ve  Boztekke köyleri ile Bulancak ilçesi İnece, Eriklik, Kuşluhan ve Tekmezar köylerinde geçtiğimiz hafta içinde proje tanıtım toplantıları düzenlendi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzce hazırlanan ve  Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) tarafından finanse edilen  GİRKAP pojesinin amacı; Giresun ilinde tarım, tarıma dayalı sanayi ve turizm bileşenleri kullanılarak kırsal kesimde yaşayan insanlarımızın gelir kaynaklarını çeşitlendirmek ve marka değerler ortaya çıkararak Giresun iline katma değer sağlamaktır. Proje 2017-2019 yılları arasında 3 yıl süreyle uygulanacaktır.

Girkap.proj.

Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz tarafından ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve veteriner hekimler görevlendirilerek oluşturulan proje teknik ekibi tarafından; GİRKAP  projesinin amacı, hedefleri ve yapılacak faaliyetler hakkında çiftçilerimize bilgi verildi, tanıtım broşürlerinin dağıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca proje çerçevesinde yapılacak faaliyetlerle ilgili olarak çiftçi talep dilekçeleri dağıtılarak, talepler alınmış ve  çiftçi anket formları doldurulmuştur. Önümüzdeki günlerde diğer ilçelerimizde de bu saha çalışmalarına yoğun şekilde devam edilecektir.

Girkap_logo_png

Giresun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü

CEVAP VER