Gıda ve tarım sektörüne yeni URGE Projesi

0
post_views_covbc

BAİB, tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren firmalara yönelik yeni bir URGE projesi başlattı. 29 firmanın katılımıyla başlayan proje çerçevesinde ilk toplantı yapıldı.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) tarafından gıda ve tarım sektörü firmalarına yönelik Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (URGE) Projesi başlatıldı. Ekonomi Bakanlığı desteğiyle uygulanmaya başlayan proje BAİB’in 5.URGE projesi olma özelliğini de taşıdı. BAİB tarafından yürütülen diğer 4 projeden 1’i tamamlandı, 3 proje ise devam ediyor. Gıda ve tarım sektöründe faaliyet gösteren 29 firmanın katılımıyla başlayan proje 3 yıl sürecek.

Projenin ilk toplantısında katılımcı firma temsilcilerine süreç ile ilgili bilgi verildi. Projenin ilk etabında gerçekleştirilecek olan ihtiyaç analizleri çalışmasının amacı ve içeriği anlatıldı. Firmaların dolduracağı anketler ve görüşmeler sonrasında firmaların röntgenini çekecek olan proje uzmanları daha sonra bir sonraki etap olan eğitim çalışmalarına geçecek. Sonbahara kadar bu çalışmaların tamamlanmasının planlandığı proje çerçevesinde bir sonraki aşama ise yurt dışı pazarlama faaliyetleri olacak.

İhtiyaç analizleri çalışması ile firmaların doğru etkinlikler gerçekleştirmesi ve faaliyetlerin verimli geçmesi amaçlanıyor. İhtiyaç analizleri çalışmaları sırasında firmaların ihtiyaçlarından, olası hedef pazarlara kadar pek çok detay araştırılacak. Proje katılımcısı firmalarla yapılacak anketin sonuçları da hesaba katılarak 3 yıllık bir projeksiyon ve stratejik eylem planı hazırlayacak..

CEVAP VER