Ata Fen Aşı Üretim Tesisi En Önemli Kalite Belgesini Almaya Hak Kazandı.

0
post_views_couyh

Ata Fen Aşı Üretim Tesisi En Önemli Kalite Belgesini Almaya Hak Kazandı.

 

Ata Fen Veteriner Aşıları Üretim Laboratuvarı ve Tesisi bugün itibariyle GMP (Good Manufacturing Practices – İyi Üretim Uygulamaları ) sertifikası almaya hak kazandı.  Beklenen duyuru bugün (20 Temmuz 2016) tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün Web sayfasında 49 uncu sırada yayınlandı.

Bu sertifika ile  Ata Fen’in yurtiçi ve yurtdışı aşı satışlarında kalitesi tescil edilmiş olduğundan ihracat yollarının açıldığı öğrenildi.

Firma yetkililerinden alınan bilgiye göre Ata Fen artık yurtdışına bu kalite sertifikasıyla ihracat yapabilecek, bu sayede ülke kaynakları yurtiçinde kalırken, aşı üretimindeki kalite herkes tarafından kabul edilmiş olacak.  GMP belgesi  ile üretimde olan aşılara daha fazla aşı eklenmesinin planlandığını ifade eden yetkililer “Türkiye’de ve hatta dünyada ilkleri yapma gayretimiz GMP belgesiyle daha da artacaktır” dediler.

Ata Fen Aşı Üretim Bölümü Direktörü Dr. Mestan Özyer ise, kararlı, özverili çalışmalarından dolayı ekibine teşekkür ederek, daha önce hazırlıkları tamamlanan 7’li Karma antiserum’un bu sertifika ile,  dünyada bir ilk olacağını, şimdiden bunun gurur ve heyecanını taşıdığını ifade etti.

CEVAP VER