32 Yıllık Bal Üreticisinden Prof. Dr. Canan Karatay’a Yanıt:

HİÇBİR ARI GDO’LU BAL ÜRETMEZ

1492670949_Ahmet_Ba__ran_Aksoy

Prof. Dr. Canan Karatay’ın balın içinde genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) bulunduğuna yönelik açıklamaları, bal üreticilerinin tepkisini topladı. Gerçek bir balda GDO’ya rastlamanın mümkün olmadığının altı çizilirken, balın; nektar, su ve arı üçgeninde oluştuğu belirtildi.

Balın, genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) içerdiğine yönelik açıklama yapan Prof. Dr. Canan Karatay’a tepkiler gelmeye başladı. Gerçek balın, yüksek rakımlarda yer alan bitkilerden elde edildiğini belirten Honeyci’nin kurucusu ve 32 yıllık bal üreticisi Ahmet Bağran Aksoy, arıların doğal ortamdaki bitkilerden bal elde ettiğini ve GDO’ya rastlanamayacağını kaydetti.

1492670951_Bal__5_

Sadece Bal Adı Altında Satılan Maddelerde GDO Vardır

Prof. Dr. Canan Karatay’ın gerçek balın içinde GDO olduğuna yönelik açıklamalarına yanıt veren Aksoy, “Gerçek bir balda, GDO bulunması mümkün değildir. Bal; nektar, su ve arı üçgeninde oluşan özel bir üründür. Kapalı alanlarda mısır şurubu, bal esansı ile gıda boyası kullanılarak yapılan ve bal adı altında satılan maddelerin içinde, GDO’nun yanı sıra birçok kanserojen madde vardır. Ancak, yeryüzündeki hiçbir arının fıtratında GDO’lu bal üretmek yoktur” dedi.

1492670952_Honeyci_logo_

CEVAP VER